Съдбата обича смелите

Ливърпул направи исторически обрат срещу Барселона в Шампионската лига и заслужи невероятния успех

Дори най-големите привърженици на Ливърпул едва ли са имали надежда отборът от Мърсисайд да стигне до финала на Шампионската лига през този сезон, защото не изглеждаше, че съдбата е на тяхна страна.

„Червените" бяха разбити от Барселона в първия мач от полуфиналите с 3-0, а в каталунската столица магията на капитана Лионел Меси остави впечатление, че Ливърпул дори се е измъкнал с малко голове. Завръщането на „червените" изглеждаше невъзможно вчера на стадион „Анфийлд", но Ливърпул е отбор, който може да сътвори чудо, когато то е най-малко очаквано.

Белгийският нападател Дивок Ориги се разписа за Ливърпул още в 7-та минута и това като че бе изненада, както за феновете на Барселона, така и за тези на Ливърпул. Ранното попадение беше първо за Ориги за отбора в Шампионската лига, а в Англия той има едва 18 мача (като титуляр и като резерва), в които се бе разписал 3 пъти през сезона.

Един от най-големите герои за отбора на Юрген Клоп със сигурност беше бразилският вратар Алисон Бекер, който направи много ключови спасявания в мача. Вероятно най-важният играч за Ливърпул обаче беше холандецът Джорджино Вайналдум , който вкара втори гол в 54-та минута, а след това нокаутира Барселона с  трето попадение в 56-та минута. Част от магията в мача бе, че Вайналдум можеше въобще да не се появи на терена -  холандецът не беше в стартовия състав на Клоп, но влезе в игра, за да замени контузения Анди Робъртсън.

Четвъртият гол за Ливърпул дойде, благодарене на разсеяността на играчите на Барселона и хитростта на Трент Александър- Арнолд, който подаде за втори гол на Ориги. Това беше 14-а асистенция за Александър-Арнолд  във всички турнири, което го прави най-добрия подавач в отбора на Клоп  през сезона.