Тотнъм срещу историята

Отборът от Лондон направи зашеметяващ обрат срещу Аякс във втория мач между тях от полуфиналите на Шампионската лига и отива на първия си финал в турнира

Тазгодишното издание на Шампионската лига без съмнение е едно от най-вълнуващите в историята на турнира. Във вторник Ливърпул направиха немислим обрат срещу Барселона и се класираха за финала на турнира, а вчера Тотнъм направиха същото, но на чужд терен.

Аякс имаха всички поводи да бъдат спокойни на „Йохан Кройф Арена", защото бяха спечелили първия мач в Лондон с 1-0. На всичко отгоре надъханият млад отбор на „аяксите" поведе на Тотнъм още в 5-та минута с попадение на Де Лихт. Зиех добави още един гол с майсторско изпълнение в 35-минута, а мароканецът беше един от най-активните играчи на холандския отбор в мача и дори нацели гредата. Но неговите усилия бяха засенчени от избухването на Лукас Моура.

Бразилецът направи мача на живота си и започна обрата за Тотнъм с ранен гол в началото на второто полувреме. Играчите на Аякс не успяха да се стегнат навреме и Моура успя да се разпише втори път само четири минути по-късно. При този резултат Аякс, все пак щяха да продължат към финала, заради гола си на чужд терен от първата среща.